Робота бензиновою мотокосою значно пришвидшує процес догляду за ділянкою з небажаною рослинністю. Але щоб досягти високого ефекту, необхідно дотримуватися правил експлуатації і вимог до техніки безпеки. Пропонуємо ознайомитись з ними.

Рекомендації з експлуатації

Мотокосы

Мотокоса обладнана запобіжною кришкою і ріжучою головкою для косіння в місцях з важким доступом: уздовж огорож, стін, фундаментів і навколо стовбурів дерев. Інструмент можна використовувати також для косіння до землі (наприклад, для розчищення саду і в занедбаних, густо зарослих місцях).
Рухайте косарку серпоподібними рухами в обидві сторони. Завжди тримайте ріжучу головку паралельно землі. Огляньте ділянку і визначте бажану висоту косіння. Ведіть і тримайте ріжучу головку на бажаній висоті, щоб отримати рівномірний результат косіння.

Низьке косіння для зрізання максимальної кількості рослинності

Ведіть косарку прямо з невеликим кутом в напрямку вперед, щоб вона рухалася над самою землею. Косіть завжди від себе, ніколи ведіть косарку до себе.

Косіння біля огорож, парканів, стін, бордюрів

Для косіння навколо загорож, стовпів, кам'яних стін і фундаментів ведіть косарку повільно і обережно, не допускаючи торкання ріжучої волосіні до перешкод. Якщо ріжучий інструмент зустрів тверду перешкоду (камінь, стіну, колоду тощо), існує небезпека віддачі і швидке зношування ріжучої волосіні.

Косіння навколо дерев, стовпів та інших об’єктів

Водіть косарку обережно і повільно навколо стовбура, щоб ріжуча волосінь не торкалася перешкоди. Косіть навколо дерев зліва направо. Захоплюйте траву і бур'яни кінцем ріжучої волосіні і легким нахилом ріжучої головки в напрямку вперед.

Запобігання віддачі під час зіткнення металевого ріжучого елемента з перешкодою

При використанні металевих ріжучих інструментів (ніж 40 зубців, ніж 3 зубці) існує небезпека віддачі, якщо інструмент увійде в зіткнення з яким-небудь твердим предметом (стовбур дерева, сучки, камені та ін.). Якщо це сталося, пристрій "брикається" або кидається назад проти напрямку обертання інструмента. Це може призвести до втрати контролю над інструментом і до небезпеки травмування оператора та людей, що знаходяться поблизу. Намагайтеся уникати подібних зіткнень.

Приготування паливної суміші і заправка 2-тактного двигуна паливом

Мотокосы
Приготування паливної суміші для 2-тактних двигунів
  1. Змішуйте бензин і мастило в спеціальній ємності з металу або бензостійкого пластику.
  2. Суміш готувати тільки на відкритому повітрі.
  3. Вилийте в мірну ємність половину приготованого бензину.
  4. Додайте необхідну кількість двотактного моторного мастила.
  5. Щільно закрийте кришку ємності.
  6. Ретельно збовтайте паливну суміш в ємності.
  7. Повільно відкрийте кришку ємності з тим, щоб випустити повітря, після чого долийте бензин, що залишився. Закрийте ємність і знову ретельно збовтайте.
Заправка паливного бака Якщо до цього ви працювали бензиновою мотокосою, зупиніть двигун та дайте йому повністю охолонути.
  1. Заповнюйте паливний бак на відкритому повітрі далеко від джерел можливого займання.
  2. Почистіть від сміття поверхню поруч з кришкою паливного бака.
  3. Повільно відкрутіть кришку паливного бака, після чого покладіть її на чисту, суху поверхню.
  4. Обережно влийте паливну суміш.
  5. Повністю не заповнюйте паливний бак, має залишатися простір для розширення палива.
  6. Закрутіть кришку паливного бака щільно. Перед запуском насухо протріть зовні паливний бак від залишків пролитого палива.

Використовувати приготовлену суміш можна лише протягом 3-х днів. Після цього вона втрачає свої властивості і стає непридатною до застосування.

Запуск, обкатка і робочій цикл двигуна

Мотокосы
Як запустити холодний двигун
Мотокосы
  • Встановіть двигун на рівну горизонтальну поверхню.
  • Заповніть паливний бак свіжою паливною сумішшю \ бензином (тільки для 4т двигуна).
  • Натисніть на ручну паливну помпу (праймер) 5-10 разів, до появи в ньому палива. Праймер знаходиться в нижній частині карбюратора під корпусом повітряного фільтра. - Закрийте повітряну заслінку. Для цього важіль заслінки переведіть в положення 1.
  • Вимикач запалювання встановіть в положення «I». Утримуючи запобіжний важіль дроселя, натисніть на курок газу. Для полегшення запуску зафіксуйте курок газу фіксатором.
  • Тягніть за ручку стартера до тих пір, доки не відчуєте опір, потім зробіть різкий ривок (не докладаючи надмірних зусиль, і не допускаючи повного розмотування стартера). Повторіть ці дії 5-6 разів до перших ознак запуску двигуна.
  • Після першого спалаху переведіть важіль повітряної заслінки в положення 2. Не забуваючи вибирати вільний хід шнура стартера, сильно, але плавно потягніть за ручку стартера 1-2 рази. Двигун повинен запуститися.
  • Після запуску переведіть двигун в режим холостого ходу.
Як запустити прогрітий двигун

При запуску прогрітого двигуна не закривайте повітряну заслінку. Для полегшення запуску можна курок газу зафіксувати, в іншому процедура запуску така ж, як на холодному двигуні.

Обкатка бензинової мотокоси

Перед регулярним використанням бензинової мотокоси обов’язково виконайте її обкатку!

Обкатка двигуна мотокоси повинна проводитися на холостому ходу з періодичним прогазуванням. Паливна суміш обкатного циклу виготовляється, виходячи з пропорції 1:25 (1 літр бензину — 40 мл. масла) (1-3 баки). Використовувати бензин АІ-92. Обкатку виконувати в зібраному вигляді.
  • запускаємо двигун;
  • робимо прогазування в 5-6 натискань на курок акселератора приблизно на 2/3 ходу клавіші — залишаємо попрацювати 5 хвилин на холостому ходу і ще раз робимо прогазування;
  • залишаємо попрацювати 5 хвилин, робимо прогазування і вимикаємо двигун;
  • залишаємо двигун охолонути на 10 хвилин.

Дану процедуру слід повторювати, поки не вигорить один бак паливної суміші. Другий і третій бак паливної суміші слід приготувати, виходячи з обкатної пропорції (1:25) (1 літр бензину — 40 мл. масла). З другого бака можна починати косити дрібну траву насадкою-волосінню. Цикл роботи повинен становити не більше 3 хвилин, після чого 10 хвилин коса охолоджується. Таким чином, випалюємо 2 і 3 баки.

Робочій цикл

Паливна суміш виготовляється, виходячи із пропорції 1:40 (1 літр бензину — 25 мл. масла). З четвертої заправки починаємо поступово збільшувати цикл роботи, таким чином, щоб до 8 заправки цикл роботи становив 20 хвилин (максимальний рекомендований цикл роботи 20 хв./10 хв. відпочинок).

Зберігання бензинової мотокоси протягом тривалого періоду

Мотокосы
У разі перерви в роботі більше 30 днів необхідно виконати такі дії:
  1. Зніміть кришку паливного бака повільно, щоб випустити тиск. Злийте залишки палива.
  2. Заведіть двигун для того, щоб видалити залишки палива з карбюратора і паливних шлангів.
  3. Якщо мотокоса перед цим працювала, дайте двигуну охолонути (приблизно 5 хвилин).

Зберігайте мотокосу в сухому місці без різких перепадів температури повітря, далеко від відкритих джерел полум'я, таких, як: печі, газові бойлери, газові сушарки, та ін.