Бензинові повітродувки Tatra Garden - це потужні садові пристрої, здатні швидко прибрати з ділянки сухе листя, пісок, сміття, бетонну крихту і навіть дрібний щебінь. А щоб техніка була надійною і не підводила протягом багатьох років, обов’язково дотримуйтесь правил експлуатації від виробника і, звичайно, техніки безпеки!
Загальні заходи безпеки
- Перед введенням в експлуатацію пристрою користувач повинен вивчити інструкцію з експлуатації, що додається до комплекту поставки, ознайомитися з функціями та елементами керування пристроєм.
- Недотримання техніки безпеки є причиною виникнення небезпеки травматизму та пошкодження пристрою.
- Оператор повинен зрозуміти, як можна негайно зупинити пристрій у разі виникнення неконтрольованої ситуації.
- Приводити пристрій у дію дозволяється лише, знаходячись у відповідному здоровому фізичному та психічному стані.
- Забороняється працювати з пристроєм після прийому ліків, вживання алкоголю, наркотичних чи психотропних засобів, що можуть негативно вплинути на реакцію.
- Не використовуйте пристрій, якщо будь-яка його частина або вузол перебувають у несправному стані.
- Відстороніть усіх осіб (особливо дітей) та тварин на відстань не менше ніж 5 метрів від місця роботи з пристроєм. При наближенні будь-кого до Вас необхідно негайно припинити роботу та зупинити двигун.
- Не експлуатуйте пристрій поблизу вибухонебезпечних рідин, газів та інших речовин.
- Не починайте експлуатацію, поки територія не очищена від сторонніх предметів.
- Тримайте пристрій у місцях, недоступних для дітей.
- Надягайте одяг, що прикриває всі частини тіла. При експлуатації пристрою завжди надягайте міцне закрите взуття на нековзній подошві та рукавиці з нековзним покриттям. Застосовуйте спецзасоби для захисту обличчя та органів слуху.
- Перед використанням завжди робіть візуальний огляд, щоб переконатися, що елементи та деталі не зношені та не мають ушкоджень. При пошкодженні будь-яких деталей необхідно виконати заміну до початку роботи з пристроєм, щоб не порушити баланс пристрою.
- Не намагайтеся очистити будь-які частини під час обертання двигуна. Спочатку заглушіть двигун.
- ВАЖЛИВО! Якщо Ви користуєтесь будь-якими медичними електронними пристроями, наприклад: електронним стимулятором серця, або страждаєте на будь-які захворювання, перш ніж експлуатувати пристрій, проконсультуйтеся з лікарем.
- Пристрій задовольняє вимогам чинних норм щодо правил техніки безпеки. З міркувань безпеки не вносіть жодних змін у конструкцію пристрою.
- Заборонено використовувати пристрій під час грози, сильних поривів вітру, опадів.
- якщо пристрій перебуває без нагляду;
- перед заправкою паливом;
- перед транспортуванням;
- перед проведенням будь-яких профілактичних та планових робіт з обслуговування;
- за будь-якої аварійної ситуації, втрати контролю;
- якщо хтось наблизився до Вас менш ніж на 5 м.
Запуск повітродувки, обкатка, рекомендований робочий цикл
- Встановіть двигун на рівну горизонтальну поверхню.
- Заповніть паливний бак свіжою паливною сумішшю.
- Натисніть на ручний паливний насос (праймер) 5-10 разів до появи палива. Праймер знаходиться в нижній частині карбюратора під корпусом повітряного фільтра.
- Закрийте повітряну заслінку. Для цього важіль заслінки переведіть у верхнє положення.
- Вимикач запалювання встановіть у положення «I» (у моделі GC 64 запалення увімкнене за замовчуванням).
- Тягніть за ручку стартера доти, доки не відчуєте опір, потім зробіть різкий ривок (не докладаючи надмірних зусиль, і не допускаючи повного розмотування стартера). Повторіть ці дії 3-5 разів до перших ознак запуску двигуна.
- Після першого спалаху переведіть важіль повітряної заслінки в нижнє положення. Не забуваючи вибирати вільний хід шнура стартера, сильно, але плавно потягніть за ручку стартера 1-2 рази. Двигун повинен запуститись.
- Прогрійте двигун близько однієї хвилини без перегазовок, починайте працювати.
Паливна суміш обкатувального циклу виготовляється, виходячи з пропорції 1:25 (1 літр бензину і 40 мл масла) (1-3 бак). Використовуйте тільки бензин А92. Обкатку робіть у зібраному вигляді.
Процедура обкатки:- запускаємо двигун;
- робимо прогазовку в 5-6 натискань на курок акселератора приблизно на 2/3 ходу клавіші — залишаємо попрацювати 5 хвилин на холостому ходу і ще раз робимо прогазовку;
- залишаємо попрацювати 5 хвилин, робимо прогазовку та глушимо двигун;
- залишаємо двигун охолонути на 10 хвилин.
Цю процедуру слід повторювати, доки не вигорить один повний бак паливної суміші. Другий бак паливної суміші слід приготувати, виходячи з обкатувальної пропорції (1:25) (1 літр бензину — 40 мл масла). З другого бака можна починати працювати, цикл роботи повинен становити не більше 3 хвилин, після чого 10 хвилин пристрій остигає. Таким чином випалюємо 2 бак.
Рекомендований робочий циклПаливна суміш виготовляється, виходячи з пропорції 1:40 (1 літр бензину — 25 мл масла). З третьої заправки починаємо поступово збільшувати цикл роботи таким чином, щоб до 5 заправки цикл роботи становив 20 хвилин (максимальний рекомендований цикл роботи: 20 хв. на 10 хв. відпочинку).
Рекомендований регламент роботи — 3 хвилини безперервний газ/ 10-15 секунд на холостому ходу.
Правила з технічного обслуговування та зберігання
- Усі роботи з технічного обслуговування виконуються у захисних рукавичках на холодному двигуні.
- Графік технічного обслуговування (ТО), який ви зможете знайти в інструкції з експлуатації, застосовний до нормальних робочих умов. Якщо Ви експлуатуєте двигун в екстремальних умовах, таких як робота при високих температурах, при сильній вологості або запиленості, скорочуйте інтервали між ТО.
- Використовуйте лише оригінальні комплектуючі для технічного обслуговування та ремонту. Використання запасних частин, витратних матеріалів, що не відповідають за якістю, а також використання неоригінальних запасних частин може призвести до пошкодження двигуна або комплектуючих.
- Оберти двигуна відрегульовані на заводі-виробнику для максимально ефективної роботи пристрою. Регулювання карбюратора та обертів двигуна повинне виконуватися тільки в уповноваженому сервісному центрі.
- Для підтримки високої ефективності роботи пристрою необхідно періодично перевіряти його технічний стан та виконувати необхідні регулювання. Періодичність технічного обслуговування та види виконуваних робіт наведено в таблиці «Види робіт та терміни технічного обслуговування в інструкції з експлуатації, яка додається до комплекту постачання.
У разі перерви у роботі понад 30 днів необхідно зробити такі дії:
- Зніміть кришку паливного бака повільно, щоб випустити тиск. Злийте залишки палива.
- Заведіть двигун, щоб видалити залишки палива з карбюратора та паливних шлангів.
- Якщо пристрій перед цим працював, дайте двигуну охолонути (приблизно 10 хвилин).
Зберігайте пристрій у сухому опалювальному місці без різких перепадів температури.