Створити ідеальний газон на своїй ділянці з газонокосарками Tatra Garden - це так просто! Але для власної безпеки і досягнення якісного результату необхідно дотримуватися рекомендацій і застережень виробника. Пропонуємо ознайомитися з ними нижче.
Загальні правила безпеки
- Користувач повинен знати, як у разі виникнення неконтрольованих ситуацій негайно зупинити газонокосарку. Для цього прочитайте інструкцію з експлуатації або поради нижче.
- Приводити пристрій в дію дозволяється тільки, перебуваючи в хорошому фізичному і психологічному стані.
- Забороняється використовувати пристрій у випадку відчуття втоми, після прийому лікарських засобів, вживання алкогольних напоїв, наркотичних та/або психотропних засобів, які можуть мати негативний вплив на реакцію користувача.
- Цей пристрій призначений тільки для обробки газону. Використання газонокосарки в інших цілях заборонено.
- Не використовуйте пристрій на вологій траві (роса, після та під час опадів).
- Не використовуйте газонокосарку, якщо пристрій або його елементи знаходяться в несправному стані.
- Дотримуйтесь безпечної відстані від місця роботи до оточуючих, не менше 5 метрів. При наближенні будь-кого до Вас необхідно негайно припинити роботу і зупинити двигун.
- Не використовуйте пристрій у вибухонебезпечних зонах та ближче 5 метрів від місць зберігання вибухонебезпечних речовин.
- Перед початком експлуатації обов’язково очистіть територію від сторонніх предметів: каміння, гілки, сміття та ін.
- Не надавайте доступ до бензинової газонокосарки дітям як під час роботи, так і під час зберігання.
- Під час експлуатації пристрою завжди надягайте міцне закрите взуття на нековзній підошві, щільні штани і верхній одяг з довгими рукавами, головний убор, захисні окуляри або щиток.
- Пристрій обладнаний різальним блоком, що становить підвищену травмонебезпеку при його використанні, тому тримайтесь дистанції не менше 30 см від рухомих частин та блоку різання.
- Не торкайтеся частин двигуна або рухомих деталей. Під час роботи газонокосарки вони нагріваються. Контакт з такими елементами може спричинити опіки та травми.
- Працюйте лише при достатньому денному чи штучному освітленні.
- Не намагайтеся очистити ніж під час його обертання, спочатку вимкніть двигун, зніміть насвічник зі свічки запалювання і дочекайтеся повної зупинки ножа.
- Якщо був контакт ножа з камінням або іншим предметом, вимкніть двигун та перевірте стан ножа й кріплень. А також чи не деформований колінчатий вал. Не використовуйте для роботи пошкоджені, розбалансовані або затуплені ножі. Ножі та кріплення є витратним матеріалом та не підлягають заміні за гарантією.
- Коли пристрій знаходиться без нагляду.
- Перед заправкою паливом.
- Перед транспортуванням.
- Перед проведенням будь-яких робіт з обслуговування.
- При виникненні аварійної ситуації, втраті контролю над пристроєм.
- При наближенні до вас людей та/або тварин менш ніж на 5 м.
- Зберігайте бензин тільки в призначених для цього ємностях.
- Зберігайте бензин далеко від джерел іскор, відкритого полум'я, постійного горіння, а також джерел тепла та інших джерел займання.
- Пристрій транспортуйте тільки з порожнім паливним баком. Якщо паливний бак слід спустошити, то запустіть двигун поза приміщенням до повного вироблення палива.
- Заправку пристрою необхідно проводити виключно на відкритій місцевості.
- Будьте обережні при поводженні з паливом. Перш ніж запустити двигун, відійдіть з газонокосаркою мінімум на 3 метри від місця заправки паливом.
- Забороняється палити або наближатися до будь-яких джерел вогню під час заправки газонокосарки.
- Не заповнюйте паливний бак контейнер повністю, а наливайте паливо приблизно на 2,5 см нижче кромки наливної патрубка, таким чином ви залишаєте місце для розширення палива.
- Заливати бензин можна лише після повної зупинки двигуна.
- Якщо ви перелили бензин через край, то запускати двигун можна тільки після очищення поверхні, залитої бензином.
- Кришка бензобаку повинна бути щільно закрита.
- Перед кожним запуском з міркувань безпеки необхідно перевіряти паливопровід, бензобак, пробку бензобака і приєднання на відсутність пошкоджень і нещільності. За необхідності відповідні вузли треба замінити.
- Забороняється залишати в приміщенні пристрій з бензином в паливному баку, оскільки, є небезпека вступу бензинових парів в контакт з відкритим вогнем або іскрами і можливо займання парів.
- Перед тим як поставити пристрій в закрите приміщення, дайте можливість двигуну охолонути.
- Даний пристрій виділяє відпрацьовані гази, поки двигун працює, тому ніколи не запускайте моторизований пристрій в приміщеннях. Існує пряма загроза життю внаслідок отруєння.
Збірка бензинової газонокосарки
- Вийміть прилад і комплектуючі з коробки. Перевірте прилад на відсутність механічних пошкоджень.
- Встановіть рукоятку в робоче положення і зафіксуйте її спеціальними фіксаторами. Перевірте встановлення тросів управління, вони не повинні бути перетиснуті. Встановіть травозбірник (за наявності в комплектації).
- Для роботи з можливістю бічного викиду трави встановіть жолоб для викиду трави і зніміть травозбірник (за наявності в комплектації), для бічного викиду встановіть заглушку травозбірника.
- Ручку стартера встановіть в напрямну скобу на робочій ручці.
Рекомендації з експлуатації
- Перед першим запуском обов'язково залийте моторне масло.
- Інформацію про моторне мастило і його необхідну кількість ви знайдете в технічних характеристиках газонокосарки.
- Перед кожним запуском перевіряйте рівень мастила.
- Рівень мастила повинен бути на 3-4 мм нижче верхньої позначки на щупі.
Двигун постачається без мастила. Перед запуском в роботу заповніть картер двигуна мастилом до необхідного рівня. Заборонено змішувати різні типи мастила. Переливання, недоливання, несвоєчасна заміна, запуск без мастила, використання невідповідного мастила приведуть до виходу з ладу двигуна.
Паливо для газонокосарки- Використовуйте тільки свіже паливо, чистий неетильований бензин з октановим числом 92. Для заправки застосовуйте воронку (не входить в комплект поставки).
- Перед кожним запуском перевіряйте рівень палива.
- Не заповнюйте паливний бак повністю. Заливайте бензин в паливний бак до рівня приблизно на 25 мм нижче нижнього краю заливної горловини, щоб залишити простір для теплового розширення палива. Після заправки паливного бака переконайтеся в тому, що пробка заливної горловини закрита належним чином.
- Під час запуску необхідно дати двигуну пропрацювати 20 хв без навантаження. Після цього слід зупинити двигун і дати йому охолонути.
- Цикл роботи перші 10 годин не повинен становити більше 20 хв, після чого слід зупинити двигун і дати йому охолонути.
- При введенні в експлуатацію нового двигуна першу заміну масла необхідно зробити після 10 годин роботи, другу заміну через 20 годин роботи.
- Перевірте рівень мастила в картері і рівень палива в паливному баку.
- Натисніть до упору праймер три рази (якщо передбачений). Після кожного натискання праймера слід почекати дві секунди.
- Встаньте позаду газонокосарки. Натисніть і утримуйте важіль зупинки двигуна лівою рукою.
- Правою рукою повільно витягайте шнур стартера за рукоятку, поки не відчуєте опір. Потім опустіть ручку стартера назад і зробіть різкий ривок для запуску двигуна. Повільно відпускайте назад ручку стартера.
- Для моделі 2800 процедура запуску аналогічна, тільки замість ручного стартера можна використовувати клавішу активації електричного стартера, натиснути на 3-5 сек. Категорично заборонено натискати клавішу активації електричного стартера при працюючому двигуні.
- Для початку руху натисніть на важіль приводу коліс. Під час роботи важелі ходу і зупинки двигуна утримуються одночасно.
Не відпускайте рукоятку стартера різко з верхнього положення, інакше шнур намотається на маховик, і станеться поломка стартера. Відпускайте рукоятку повільно, щоб уникнути пошкодження стартера. Невиконання цієї рекомендації часто призводить до поломки стартера і не підлягає усуненню за гарантією.
Зупинка двигунаДля зупинки приладу необхідно відпустити важіль приводу коліс. Прилад зупиниться, але двигун при цьому буде працювати. Для зупинки двигуна відпустіть важіль зупинки двигуна.
Рекомендований робочий циклМаксимальний робочий цикл приладу при температурі навколишнього середовища 25 °С (якщо температура вище, слід скоротити безперервний час роботи), обмежений ємністю паливного бака, після слід дати охолонути двигуну до температури навколишнього середовища.
Як регулювати висоту косінняПеред початком роботи відрегулюйте необхідну висоту косіння трави. Для цього відіжміть важіль регулювання висоти, пересуньте і зафіксуйте його в одному з потрібних положень. Переконайтеся, що кожне колесо встановлене на однаковій висоті косіння.
Робота на ділянці з нерівним ландшафтом (на схилах)Під час роботи на схилі дотримуйтесь особливої обережності. Пересувайтеся завжди поперек схилу. Під час роботи на схилах не дозволяється нахил газонокосарки більш ніж на 10º у будь-яку сторону від горизонтальної площини.
Обслуговування
- Ретельно очищуйте пристрій. Обережне обслуговування пристрою захищає його від пошкоджень і збільшує термін служби.
- Після кожного використання газонокосарку зовні і зсередини треба повністю очищати від землі, пилу і залишків трави.
- Контролюйте стан пристрою (посадку різьбових елементів, пошкоджені деталі).
Регулярно після кожного використання перевіряйте затяжку всього кріплення і стан ножа. Ніж повинен бути завжди гострим. Рекомендується міняти ніж не рідше одного разу на рік.
Під час миття ніколи не спрямовуйте струмінь води на вузли двигуна, ущільнення і опорні місця.
Тривале зберігання
- всі зовнішні частини двигуна і пристрої, особливо ребра охолодження, треба ретельно очистити;
- усі рухомі деталі слід добре змастити мастилом;
- спустошити паливний бак і карбюратор (виробити паливо на холостому ходу поза приміщенням);
- викрутити свічку запалювання (тільки на охолодженому двигуні) і залити в двигун приблизно 2 см3 моторного масла через отвір для свічки запалювання;
- закрутити на місце свічку;
- потягнути 1-2 рази стартер для розподілу масла.